Banyo Dolabı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

01/04/2020
ile Lüksdecor Mobilya

Ev dekorasyonunda aslında sonlara bırakılsa da banyo dekorasyonu oldukça önemlidir. Banyonuzun güzel görünmesi için yapmanız gerekenler çok basit! Örneğin uygulamak istediğiniz dekorasyon stiline uygun bir banyo dolabı almak, banyonuzun güzelleşmesi için atabileceğiniz en önemli adımdır. Banyo dolabı hem banyonuzun dekorasyonuna oldukça etki eder, hem de kullanışlı olması halinde sizlere büyük fayda sağlar.

Evinizde kullanacağınız mobilya, hangi alan için olursa olsun ölçüleriyle ortama tam uyması gerekir. Banyo dolabınız için de konumlanacağı alana uygun olması ortamın daha ferah ve kullanışlı olmasını sağlar.

Banyo dolabı seçerken sizlere yardımcı olabilecek bazı fikirleri aktarmak isteriz;

  • Seçtiğiniz banyo dolabı modelinin aynalı olması banyonuza modern bir hava katarken ortamı daha büyük göstermenize oldukça yardımcı olacaktır.
  • Banyo dolabınızın bir diğer önemli unsuru ise renktir! Banyo dolabı rengini seçerken kesinlikle açık renklerden yana olmalısınız çünkü açık ve sade renkler hem su ile temasta bulunduğunda sorun çıkarmaz hem de diğer renklere göre kesinlikle daha geç kireçlenir.
  • Yukarıda da belirttiğimiz gibi banyo dolabı seçerken boyut oldukça önemlidir. Öncelikle banyonuzda dolabı konumlandıracağınız alanı belirlemeli, sonrasında zevkinize en uygun banyo dolabını seçmelisiniz.

Banyo dolabınızda gerekli özellikleri belirlediğinize göre sıra dekorasyonda!

Banyonuzun dekorasyonunu tamamlarken seçeceğiniz parçalar banyonuzdaki diğer mobilyalarla uyum içerisinde olmalıdır. Banyonuzdaki ana unsur dolap olduğundan önce banyo dolabınızı almalısınız. Eğer banyo dolabını sonraya bırakırsanız diğer dekorasyon parçalarına uyumlu olması sizin için hem zor hem de zahmetli olacaktır.

Lüksdecor sizin için özel banyo dolapları ile hayalinizi evinize yansıtır.   2020 Banyo Dolapları dekorasyon örnekleri için iç mimarlarımızdan bir uzmandan ücretsiz yardım alabilirsiniz.

Blog Sayfaları